نقاشی کودکان با کف دست و پا

چهارشنبه بیست و یکم دی ۱۳۹۰
ارسال توسط صدرا سرداری

Posts RSS

نقاشی کودکان با کف دست و پا

تاریخ ارسال : ۲۶ تیر ۱۳۸۹
دسته بندی: سرگرمی کودکان - نقاشی بدون قلم مو -
یک دیدگاه
تعداد بازدید این نوشته :۲۹۴۹

در این قسمت ۶ نوع از نقاشی هایی که می توانند با استفاده از دست کودکان کشیده شوند، آمده است. از این نوع نقاشی معمولا از سن ۲ تا ۷ سالگی استفاده می شود و بچه ها علاقه خاصی به آن دارند.

این نوع نقاشی برای کودکان فوق العاده جذاب و شیرین می باشد فقط توجه نمایید که از رنگهای مناسب که به راحتی شسته شوند و مناسب سن کودکان باشند استفاده نمایید.

برای این نوع نقاشی به باز یا بسته بودن انگشتان و محلی از صفحه کاغذ که در هر مرحله دست کودک را برآن فشار می دهید، دقت نمایید.

نقاشی کرم ابریشم:

برای این نقاشی کف دست کودک را به رنگ گواش سبز و انگشتانش را به رنگ گواش قهوه ای آغشته نمایید و مطابق شکل دستش را روی کاغذ فشار دهید. چند بار این کار را تکرار نمایید تا کرم شب تاب شکل بالا درست شود.

نقاشی گوزن:

برای کشیدن این گوزن زیبا ابتدا کف دست کودک را به رنگ گواش قهوه ای و انگشتانش را به رنگ زرد آغشته نمایید تا سر گوزن درست شود.

بعد مشابه شکل فوق دو بار دستانش را به رنگ قهوه ای آغشته نمایید تا بدن و پاهای گوزن درست شود. به طرز قرار گرفتن انگشتان برای ترسیم پاها – دو تا دو تا کنار هم – دقت نمایید.

نقاشی روح !!! :


تصویر خود گویای روش کار است. در این دو نقاشی از کف دست و کف پای کودک استفاده شده است. توجه شود که غلظت و مقدار رنگ بکار رفته در این دو نقاشی از نقاشی های قبلی بیشتر است.

نقاشی زرافه:

برای کشیدن این زرافه زیبا از کف دست و برای گذاشتن خالهایش از نوک انگشتان کودک استفاده نمایید.

نقاشی طاووس:

برای کشیدن این طاووس زیبا نوک انگشتان را به یک رنگ و بقیه دست را به رنگ دیگری اغشته نمایید. پس از خشک شدن رنگ سر و پاهایش را اضافه نمایید.

نقاشی خارپشت:


برای کشیدن این جوجه تیغی زیبا از رنگ قهوه ای تیره با انگشتان باز برای خارها و بدنش و از رنگ قهوه ای روش و دست بسته برای کشیدن سرش استفاده نمایید.

تالیف : سایت کودک سیتی

هر گونه کپی برداری بدون ذکر نام  و لینک سایت کودک سیتی ممنوع است.


مکث تمپ

قالب های رایگان وبلاگ

قالب های بلاگفا

قالب های میهن بلاگ

قالب های پرشین بلاگ

قالب های بلاگ اسکای

قالب های دیتالایف

پوسته های وردپرس